top of page
חיפוש

כמה שיקולים חשובים בבחירת דירה לרכישה

רכישת דירה היא הרבה פעמים מעמד מלחיץ עבור מי שנדרש לחתום על כל החוזים ולהתחייב להחזר כספי לאורך זמן ממושך. מצד אחד אנחנו מחכים ומייחלים לרגע הזה בו יהיה לנו נכס משלנו, בית לגור בו, מקום לגדל בו משפחה. מצד שני, לעיתים קרובות אין בידינו את המשאבים הכלכליים לעשות זאת ועל כן אנחנו נדרשים להתחייב למשכנתא. ישנם מספר שיקולים שיש לקחת בחשבון בבואנו לרכוש דירה שיסייעו להקל על התהליך המורכב. אז עד שנוכל להניח בנינוחות את הרגליים על הספה ולשבת מול הטלוויזיה בבית החדש, על מה צריך לחשוב?


מגדול לקטן: קודם הסביבה ואחר כך הבנייה אחד השיקולים המרכזיים בבחירת דירה לרכישה הינו הסביבה בה היא ממוקמת. ראשית, כדאי לבחון את הסביבה "עם הרגליים". לסייר בשכונה בה נמצאת הדירה המיועדת, לבדוק מה מצב התחבורה הציבורית; האם חולפים באזור מספיק אוטובוסים? האם הדירה ממוקמת בסמיכות לתחנת רכבת? היכן נמצאים עוקרי התחבורה הראשיים? האם התנועה עמוסה במשך שעות רבות במהלך היום? אין ספק שמדובר בסוגייה חשובה עבור כל אחד מאיתנו, כמי שנדרשים להגיע בכל בוקר למקום העבודה. בדקו היכן ממוקמים בתי הספר והגנים, היכן נמצאים מרכזי הקניות ובעיקר, תשאלו את עצמכם: האם יהיה לי נעים להסתובב כאן? אין להמעיט בחשיבות המיקום, שכן איש מאיתנו לא היה רוצה לגור בבית – מקסים ככל שיהיה – במרכזה של שכונה לא מטופחת מנותקת מכל נתיב תחבורה ציבורית.


קירות, גגות ומטר מרובע, או: הבית הוא הרבה יותר מזה באנגלית יש מילה נפרדת לבית פיזי – House ומילה לבית במובן הרגשי, בית אליו אנחנו כמהים לשוב בסוף יום עבודה ארוך או אחרי שלא שהינו בו זמן ממושך – Home. בעברית יש רק מילה אחת המאגדת את שתי המשמעויות הללו, מה שממחיש עד כמה שני הצרכים כרוכים זה בזה. עליכם לשאול את עצמכם לא רק לאיזה בית אתם זקוקים כעת אלא לאיזה בית תזדקקו גם בעוד חמש שנים, עשור או 50 שנה? רכישת בית הינה החלטה כבדת משקל שתלווה אותנו למשך שנים ארוכות. כמובן ששטחה של הדירה וכמות החדרים בה הם נגזרות ישירות של מידת היכולת הכספית, אולם בהחלט כדאי לקחת בחשבון מחשבות על הרחבת המשפחה וגילאי הילדים. בנוסף, עלינו לשאול את עצמנו מה הצרכים שלנו במסגרת חיי הבית; האם אנחנו נוהגים לבשל ולכן נזדקק למטבח גדול? האם אנחנו עובדים מהבית וחשוב לנו להקצות לכך חדר עבודה? אלו רק כמה מהשאלות הגדולות… אפילו עוד לא עסקנו בסוגיה "מקלחת או אמבטיה", למשל.חוזה, חתימה וצרור מפתחות לפני שנוכל לצרף את המפתח החדש לצרור המפתחות שלנו, יהיה עלינו – הרוכשים הפוטנציאליים – לנהל משא ומתן עם היזם/קבלן. לכן, חולייה מקשרת בדרך דוגמת חברת שיווק עשויה להוות יתרון בולט. ליווי צמוד במהלך התהליך ודאי יקל עלינו מאוד. החל מבחירת המפרט הטכני של הדירה ועד האותיות הקטנות בעשרות סעיפי החוזה. אין ספק שבתהליך כה מלחיץ האפשרות שיהיה מי שיחזיק לנו את היד, היא הקלה גדולה. קחו נשימה עמוקה, בדקו את כל הפרטים ואל תהססו לבקש כל מידע שנחוץ לכם בכדי לוודא שרכישת הדירה היא ההחלטה הנכונה עבורכם. בהצלחה!

14 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page